Призначення соціальної допомоги

Яким чином здійснюються виплати при народженні дитини?

Допомога при народженні дитини призначається в розмірі 12240 гривень - на першу дитину, 25000 гривень - на другу дитину, 50000 гривень - на третю дитину.
При цьому зазначені суми виплачуються не відразу. Одноразово при народженні першої дитини в сумі 4800 гривень, другої дитини - 4840 гривень, третьої і наступної дитини - 5000 гривень. Сума, що залишилася, на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців (620 гривень щомісяця), на другу дитину - 24 місяців (840 гривень щомісяця), на третю і наступну дитину - 36 місяців (1250 гривень щомісяця) рівними частинами.

Какая сумма выплаты должна быть по уходу за ребенком трех лет после года? Мне выплачивают 130 грн. Действительно ли так должно быть?

Надайте в 2 примірниках або надішліть рекомендованим листом заяву приблизно такого змісту
"Я, ___________________________________________________, маю на утриманні дитину віком __років – (ПІП дитини) «____» _______________ р.н., прошу провести перерахунок і виплату допомоги по догляду за дитиною відповідно до суми прожиткового мінімуму на 2011 рік встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23.12.2010 р. N 2857-VI для дітей до 6 років."
У випадку відмови, а так скоріше за все й буде, подавайте позов до суду

для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку

віком до 6 років: з 1 січня – 408 гривень, з 1 квітня – 416 гривень, з 1 жовтня – 426 гривень, з 1 грудня - 435 гривень;
віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 488,50 гривень, з 1 квітня – 498,50 гривень, з 1 жовтня – 511,00 гривень, з 1 грудня – 521,00 гривня;
віком від 18 до 23 років (за умови навчання) з 1 січня – 470,50 гривень, з 1 квітня – 480,00 гривень, з 1 жовтня – 492,50 гривні, з 1 грудня – 502,00 гривні;
для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, рівень збільшується на 10%

  

Відповідно до статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб (поточний прожитковий мінімум зазначено нижче), та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Тобто мінімальний розмір допомоги встановлено у сумі 130 грн. в місяць і він виплачується всім незалежно від розміру сукупного доходу.

Серед доходів, які відносять в склад сукупного доходу сім’ї враховують: зарплату, грошове забезпечення, стипендії, пенсії, а також деякі специфічні доходи, наприклад, грошових еквівалент пільг за спожиті житлово-комунальні послуги (крім житлових субсидій), нормативний дохід від земельних ділянок (крім розпайованих і які з поважних причин не використовуються), частина соціальних допомог тощо.

Важливо звернути увагу, що з підвищенням розміру прожиткового мінімуму допомогу по догляду перераховують автоматично.

Згідно з статтею 21 Закону України про Державний бюджет на 2011 рік прожитковий мінімум на одну особу для працездатних в розрахунку на місяць встановлено з 1 січня - 941 гривня, з 1 квітня - 960 гривень, з 1 жовтня - 985 гривень, з 1 грудня - 1004 гривні.

Для того, щоб визначити цей середньомісячний сукупний дохід в розрахунку на одну особу необхідно:

А) додати доходи всіх осіб, які відносяться до членів сім’ї, і які отримані за 6 місяців, які передують місяцю звернення за допомогою;
Б) розділити цю суму (сукупний дохід) на 6 і на кількість членів сім’ї.

Наприклад якщо розмір допомоги буде перераховано у березні, при цьому Ваш сукупний дохід на одну особу становитиме 500 гривень, то Ви матимете право на отримання допомоги у розмірі 941-500=441 гривня (з 1 квітня 960-500=460 і т.д.).

Яким чином можливо отримати додаткову відпустку одиноким матерям, які документи необхідні?

ЗУ «Про відпустки»
Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у
разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
Для одержання такої додаткової відпустки жінці, що одна виховує дитину, необхідно надати в бухгалтерію підприємства, на якому вона буде одержувати таку додаткову відпустку, довідку з відділу РАГС про те, що вона не одружена або є вдовою, довідку з органів МВС про те, що її чоловік вважається без вісті зниклим тощо.
У більшості випадків додаткова відпустка надається разом з основною, але за бажанням працівника вся така відпустка (з урахуванням додаткової) може бути "розбита" на частини. Можлива ситуація, коли робітниця одержує тільки додаткову відпустку, наприклад, якщо вона стала одинокою матір’ю вже після того, як була в основній відпустці.